Imunify360 یک ابزار قدرتمند و یک راه حل امنیتی حرفه ای می باشد که توسط کلودلینوکس ارائه شده است. Imunify360 یک محصول و پلاگین امنیتی قابل نصب روی سرور ها با سیستم عامل لینوکس و کنترل پنل های سی پنل و دایرکت ادمین می باشد که توانایی ارتقاء سطح امنتی سرور های میزبانی وب را دارد.

این پلاگین امنیتی از یک روش شش لایه امنیتی برای مقابله با انواع حملات مخرب و توزیع نیروی شدید استفاده می کند . همچنین دارای ویژگی های بسیاز زیادی برای ارتقاء امنیت سرور ها و سایت های میزبانی شده روی سرور ها دارد .

نحوه کارکرد Imunify360

این پلاگین با جمع آوری اطلاعات مربوط به انواع حملات کار میکند و دارای یک سیستم هوش مصنوعی بسیار قوی برای بروزرسانی قوانین امنیتی را دارد. Imunify360 به صورت دائمی بازدید ها و ترافیک های سرور را تجزیه و تحلیل می کند. با توجه به اینکه دارای هوش مصنوعی است توانایی درک انواع حملات را دارد و میتوانید بعد از آن پیشنهاد امنیتی مناسب برای جلوگیری از حملات را روی سرور تنظیم نماید.

قابلیت های Imunify 360

1- فایروال پیشرفته

2- سیستم شناسایی و محافظت از نفوذ

3- محافظت از بدافزار

4- مدیریت Patch

5- مدیریت اعتبار وب سایت

6- دفاع فعال

 

ویژگی های Imunify 360

imunify360 یک راه حل امنیتی ۶ لایه را برای سرور لینوکس شما فراهم می سازد . imunify360 دارای ویژگی های امنیتی بسیار زیادی می باشد که همگی آنها از طریق داشبورد imunify360 قابل مشاهده و پیکربندی می باشند.

 

۱- مدیریت حوادت


imunify360 یک داشبورد در کنترل پنل سرور شما در اختیارتان قرار میدهد . در این داشبورد شما امکاناتی همچون پیکربندی سرور را دارید . در این داشبورد علاوه بر امکان پیکربندی ، آخرین وضعیت امنیتی سرور و حملات نیز نمایش داده می شود . تمام گزارشاتی که در این داشبورت ارائه می شود هر ۶۰ ثانیه یکبار بروزرسانی می گردد و شما میتوانید از جزئیات هرگونه حمله و حواث به صورت کاملا دقیق آگاه شوید.

۲- فایروال حرفه ای

imunify360 برای شناسایی انواع حملات ، یک فایروال پیشرفته را ارائه میدهد. این فایروال پیشرفته قادر به دفاع از سرور در برابر حملات Brute Force ، حملات DoS و port scans است . این فایروال پیشرفته با دیوارهای برنامه کاربردی وب mod_securance به صورت کامل هماهنگ می شود تا بتواند با اکثر حملات مقابله کند.

همچنین در کنار این فایروال Captcha ارائه شده است که توانایی مقابله با درخواست های غیرمجاز را دارد و تنها به کاربران واقعی اجازه دسترسی به سایت ها را میدهد.

۳- اسکنر بدافراز

Imunify360 به همراه خود یک اسکنتر بدافزار نیز دارد و می تواند به صورت دوره ای فایل های روی سرور را بررسی و اسکن کند و درصورت مشاهده هرگونه فایل آلوده ای آن را حذف و یا قرنطینه نماید.

۴- سیستم محافظت از نفوذ

Imunify360 باتوجه به قوانین امنیتی که دارد امکان شناسایی و محافظت در برابر هرگونه تلاش برای نفوذ را دارد . این پلاگین امنیتی پرونده های ورود به سیستم را از زوایای مختلف بررسی و اسکن می کند و درصورت مشاهده مورد مشکوک IP شخص را سریعا مسدود می کند.

۵- دفاع فعال

Proactive Defense که در زبان فارسی دفاع فعال گفته می شود با استفاده از اسکریپت ها برای شناسایی خطرات امنیتی استفاده می شود . Proactive Defense امکان متوقف کردن فعالیت های بدافزارهایی که ناشناس هستند و یا توسط اسکنر شناسایی شده اند را دارد.

با توجه به این مورد که سرور های میزبانی وب از طریق اینترنت قابل دسترس هستند و به همین دلیل میزان حملات و تلاش برای نفوذ به این سرور ها بسیار زیاد است. بسیاری از شرکت های برای حفاظت از سرور ها و سرویس های مبنتی بر اینترنت از فایروال های نرم افزاری و سخت افزاری بهره می گیرند. برای محافظت هرچه بهتر از سرور های مجازی و یا اختصاصی و به خصوص سرور های میزبانی وب، استفاده از این نرم افزار توصیه میشود.

دلایل خرید لایسنس Imunify360

مدیریت حوادث متمرکز

یک داشبورد متمرکز در کنترل پنل سرور برای بررسی جنبه های امنیتی کلی سرور در دسترس است و تمام وقایع امنیتی را نمایش می دهد و آخرین به روزرسانی ها برای هر ۶۰ ثانیه انجام می شود. کمک به فیلتر و بررسی وقایع مختلف ، بررسی جزئیات حوادث ، مشاهده تنظیمات ، گزارش ها و موارد دیگر از فواید این ویژگی است.

فایروال پیشرفته

Imunify360 برای شناسایی تهدیدات جدید ، از فایروال پیشرفته ای ارائه می دهد. این دستگاه قادر به دفاع در برابر حملات Brute Force ، حملات DoS و port scans است. فایروال کاملاً با دیوارهای برنامه کاربردی وب mod_securance یکپارچه شده است تا جلوی اکثر حملات حتی قبل از شروع کار را بگیرد.

سیستم پیشرفته Captcha برای کاهش مثبت کاذب استفاده می شود و فقط مشتریان معتبر را برای دستیابی به وب سایت تضمین می کند.

اسکنر بدافزار

آلودگی به بدافزار رایج ترین مسئله برای اکثر سرورهای وب مشتری است. بنابراین ، Imunify360 بطور خودکار اسکن سیستم های پرونده را انجام داده و پرونده های آلوده را قرنطینه می کند.

سیستم شناسایی و محافظت از نفوذ

Imunify360 یک سیستم عالی برای شناسایی و محافظت در برابر نفوذ با مجموعه ای از قوانین امنیتی ‘deny’ برای جلوگیری از حملات شناخته شده فراهم می کند. همچنین پرونده های ورود به سیستم را از بسیاری از زوایای مختلف اسکن می کند و IP را ممنوع می کند که علائم مخرب مانند سوء استفاده احتمالی ، خرابی رمز عبور و غیره را نشان می دهد. این کار سرور را از حملات محافظت می کند و گزارش هایی را می دهد که در داشبورد مشاهده می شود.

دفاع فعال

دفاع فعال یا Proactive Defense با استفاده از اسکریپت ها از یک روش منحصر به فرد برای شناسایی خطرات امنیتی استفاده می کند. این کار حتی بدافزارهای ناشناس یا شناسایی شده توسط اسکنر را متوقف می کند. این حمله به سرورهای وب لینوکس را در زمان واقعی شناسایی می کند و اقدام های مخرب را با تاخیر صفر مسدود می کند.

مدیریت اعتبار وب سایت

این ویژگی تجزیه و تحلیل میکند که آیا IP های شما یا وب سایت شما توسط لیست سیاهی مسدود شده است یا خیر؟ اگر وب سایت شما فعالانه کنترل نمی شود ، ممکن است حتی پس از گذشت چند روز یا ماه از لیست سیاه اطلاعاتی کسب نکنید.

 

لایسنس ارایه شده توسط مسترلایسنس چه نوع میباشد؟

ما در مستر لایسنس از طریق مهندسی معکوس به ساختار لایسنس این محصول رسیده ایم و لایسنس ما اشتراکی نمیباشد و کاربران میتوانند بدون کوچکترین مشکل و به راحت ترین شکل لایسنس ما را بر روی سرویس خود فعال کنند و از قابلیت های Imunify360 به صورت کامل استفاده کنند.

 

لایسنس اشتراکی چیست؟

لایسنس اشتراکی یا Shared License به نوعی لایسنس و گواهی نامه استفاده از خدمات گفته می شود که در آن یک لایسنس اصلی و اروجینال تهیه شده و در بین چندین کاربر مختلف به صورت اشتراکی مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا در این روش ها با روش هایی نظیر پروکسی از فاش شدن آی پی اصلی کاربران زیر مجموعه جلوگیری می شود و سرویس دهنده اصلی با این فرض که کاربری که از خدمات استفاده می کند تنها یک کاربر است تا حدودی امکان شناسایی کاربران زیر مجموعه را نخواهد داشت.

لایسنس اشتراکی به دلیل شرایط و امکانات آن معمولا محدودیت هایی در استفاده نسبت به لایسنس اصلی و اورجینال دارد و از طرف دیگر ممکن است در هر لحظه شناسایی شده و از کار بیافتد. هر چند استفاده از این نوع لایسنس مشکلاتی هم دارد ولی به دلیل هزینه پایین آن مورد استقبال کاربران مختلف قرار گرفته است. استفاده از لایسنس اشتراکی برای کارهایی که امنیت و پایداری اهمیت زیادی دارد به هیچ وجه توصیه نمیشود.

لایسنس اشتراکی شامل پشتیبانی از شرکت اصلی خدمات دهنده نمی شود و معمولا پشتیبانی ناقصی از سمت شرکت های واسط برای این گواهی نامه ها ارائه می شود که قابل اعتماد نیست و در هر لحظه امکان بروز مشکل و قطعی در این نوع لایسنس وجود خواهد داشت. از سوی دیگر در صورتی که این گواهی ها از شرکت معتبری تهیه نشوند امکان سرقت اطلاعات نیز وجود خواهد داشت.

لایسنس اورجینال ( اصلی ) چیست؟

لایسنس اصلی و یا اورجینال همانطور که از نام آن پیداست به نوعی از گواهی نامه ها گفته می شود که به صورت کاملا قانونی از شرکت ارائه کننده دامنه به صورت مستقیم خریداری می شود و امکان دریافت پشتیبانی مستقیم از شرکت خدمات دهنده اصلی وجود دارد. این گواهی نامه ها هر چند هزینه چند برابر بالاتر از گزینه اشتراکی دارند ولی به مراتب کیفیت بهتری داشته و از آنجا که به صورت مستقیم توسط شرکت خدمات دهنده اصلی ارائه می شوند به مراتب کیفیت بهتر و به ندرت قطعی دارند.

با خرید لایسنس اصلی دیگر نیاز نیست که گاه و بی گاه نگران بروز قطعی در خدمات دریافتی باشید و از این نوع گواهینامه ها بیشترین نوع امنیت را دارا هستند. برای کلیه کارهای خدماتی و شرکت ها و سازمان استفاده از لایسنس اصلی توصیه می شود.

امیدواریم از مقاله jiraImunify360 چیست و نحوه عملکرد آن استفاده لازم را برده باشید.

برای اطلاع از سایر مقالات مستر لایسنس می توانید به صفحه وبلاگ مستر لایسنس مراجعه نمایید.

small_c_popup.png

استعلام قیمت

لطفا درخواست لایسنس مورد نیاز خود را با تکمیل فرم انجام دهید.

small_c_popup.png

مشاوره تخصصی

برای شروع امروز با یک متخصص صحبت کنید!